WordPress İle Ne Tür Web Siteleri Kurulabilir?

Çok geniş bir yelpazede içerik yönetimi sağlama özelliği nedeniyle, WordPress ile ne tür web siteleri kurulabilir? Sorusunun da sıklıkla sorulmasına neden oluyor. Aslında esnek yapısı, eklentilerle çok daha işlevsel hale getirilebilmesi, işlevselliği, çok fonksiyonlu olması ve daha birçok özelliğiyle, doğru bir şekil tasarlandığında, WordPress sistemin altından kalkamayacağı bir web platformu türü yok gibidir.

Açık kaynak kodlu olması, her alanda bu sistemin gelişmesine katkı sağlayan yazılım ve eklenti artılarının oluşmasına neden oluyor. Üstelik bu özellikler de sürekli olarak ve doğrudan bu alanın kullanıcıları tarafından güncellenmeye devam ediliyor. Dolayısıyla hemen her amaca uygun bir şekilde WordPress tabanlı web sitesi oluşturmanız da mümkün hale geliyor. Öyle ki aslında WordPress tabanlı bir web sitesinin, hangi alanda işlevsel bir şekilde kullanabileceğinizin herhangi bir sınırı bulunmuyor. Her amaca dayalı olarak kolaylıkla özelleştirilebiliyor.

Neden WordPress?

Önceleri gelişmesini sürekli sürdürüyor olmakla birlikte, hız ve güvenlik konusunda yaşadığı sorunlar nedeniyle, WordPress kullanım alanının darlığı söz konusuydu. Ciddi emekler verilmiş büyük web sitelerinde oluşturduğu güvenlik açıkları ve yavaşlık nedeniyle pek tercih edilemiyordu. Üstelik çok kolay yönetim özellikleri ve geliştirme performanslarına sahipken, maalesef bu sorunlar nedeniyle ikinci tercih oluyordu. Ancak gerçekleştirilen çeşitli güncellemeler ve yeni eklentiler sayesinde, hem hız sorunu ve hem de güvenlik problemleri devrimsel bir şekilde değişti. Bu durum, WordPress’in her alanda en işlevsel web sitesi tabanı olmasını da sağladı.

Bir WordPress sistemle e-ticaret, platformu, haber platformu, blog, inceleme sitesi, gezi platformu, emlak platformu, oto alım satım platformu, çeşitli hizmet ve ürün satışı platformları, ilan platformu, forum, kurumsal nitelikli bir web sitesi gibi, sayısız alanda web sitesi oluşturabilirsiniz. Üselik her alanda daha önce kullanan kişilerin eksiklikleri tamamladığı çeşitli eklentiler sayesinde, çok kolay bir yönetim haritası oluşturabilirsiniz. Çünkü bu alanda karşılaşacağınız çeşitli sorunlarla, milyonlarca kişiden oluşan WordPress ailesinde, mutlaka sizden önce aynı sorunlarla karşılaşmış ve çözümlerini oluşturmuş kullanıcılar bulunuyor.

WordPress ile Kurumsal Bir Web Sitesi Oluşturmak

WordPress İle Ne Tür Web Siteleri Kurulabilir? Sorusuna yanıt verilirken öncelikle akla kurumsal web siteleri geliyor. Kurumsal nitelikli kullanımı sıklıkla tercih edilen WordPress’in, bu amaçla bu kadar yoğun şekilde tercih edilmesinin en önemli sebebi, sunduğu tasarımsal ve fonksiyonel özellikler. Kurumların ciddi ve olması gereken tüm özellikleri kolayca yerleştirebildikleri site tasarımlarını, yine basitçe değiştirebilmeleri ve yönetebilmeleri, kurumsal web sitesi alanında sıklıkla tercih edilmesine neden oluyor.

Tek bir temadan yüzlerce farklı tasarımın oluşturulabilmesi, lego gibi sadece hayal gücünüzle sınırlı bir tasarım avantajına da sebep oluyor. Haliyle bu avantaj, hem kurumsal özellikte hem de kolay yönetilebilen bir siteye sahip olmanızı sağlıyor.

WordPress İle Ne Tür Web Siteleri Kurulabilir, E-Ticaret Sitesi Kurulabilir mi?

E-ticaret platformu olarak WordPress altyapısının tercih edilmesi, her geçen gün çığ gibi büyüyen bir tercih potansiyeline sahip. WordPress’in sağladığı efsanevi esneklik ve işlevsellik, Automatic şirketi tarafından sürekli olarak geliştirilmeye devam edilen WooCommerce eklentisinde de bulunuyor. Bu ikisinin bir araya gelmesiyle, çok yüksek maliyetlerle bile aynı işlevselliği kazanamamış e-ticaret platformlarından çok daha güçlü sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Bir WordPress web sitesine tamamen ücretsiz olarak kullanıcıya sunulan WooCommerce eklentisinin eklenmesiyle, son derece süratli bir biçimde e-ticaret sitesi sahibi olabiliyorsunuz. Çok geniş bir yelpazede e-ticaret platformu olarak kullanılan WooCommerce, aynı zamanda tüm bu alanların ihtiyaçlarına göre özel olarak gelişmeye devam ediyor.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir