Google Cezaları ve Sebepleri

Google Cezaları ve Sebepleri

Google Cezaları ve Sebepleri adlı makalemizde sizlere google’ın politikalarından biri olan cezalandırma sisteminden bahsedeceğiz.

Google’ın Türkiye’de kullanılan tek el piyasaya sahip Arama motoru olduğunu hepimiz biliyoruz. Piyasaya yeni giren yandex her ne kadar Türkiyedeki kitleye çok fazla önem verse de istediği başarıyı tam anlamıyla yakalamış değil.

Binlerce hatta milyonlarca kullanıcı google’ı bireysel ve kurumsal olarak kullanmaktadır. Her kullanıcı google’da ilk sıralarda gözükmek için Seo yapmaktadır. Yapılan bu Arama motoru optimizasyonlarında çoğu kişinin dikkat etmediği noktalar vardır. Bu noktalara dikkat etmeyenleri google işini dikkate almıyor diye cezalandırır.

Google Neden Ceza Verir ?

  • Güvenliği olmayan site yapısı
  • Programlar yardımıyla hit çekmek
  • Yanıltıcı yönlendirme politikası
  • Alıntı, Kopya İçerik
  • Aşırı derecede değersiz backlink
  • 404 hata sayfasının çok fazla olması

Yukarıda belirttiğimiz nedenler sitenizin google tarafından cezalandırmaya sebep olmaktadır. Bunlara dikkat etmelisiniz.

Güvenliği olmayan site yapısı nedir ?

Sitenizin kod yapısında güvenliği tehdit eden açık bulunduğunda Google Web Master Tools tarafından bir mail alırsınız bu açığı kapatmazsanız sizi cezalandırır.

Programlar yardımıyla hit çekmek nedir ?

Çeşitli programlar ve online siteler aracılığı ile gerçeği yansıtmayan ziyaretçi çekerek google’ı kandırmaya yönelik hareketlerde bulunmak.

Yanıltıcı yönlendirme politikası nedir ?

Sitenize kullanıcıları yazılan içerik başlıklarıyla çekerek başka web sitelerine yönelendirme yapmanız sizi google tarafından cezalandırmaya sebep olur.

Alıntı, Kopya İçerik nedir ?

Yazılan içerikleri özgün yazmak yerine başka sitelerden kopyalayarak kendiniz yazmış gibi google’a göstermeye çalışabilirsiniz ama Google YEMEZ. Sizin düşündüğünüzden bile daha zekidir.

Aşırı derecede değersiz backlink nedir ?

Google’da backlink alma ücretsiz backlink gibi başlıklar aratarak sitelerden kendinize 100/1000/10.000/100.000 backlink alarak kendinizi tehlikeye atabilirsiniz. Bu yüzden yorum atarak, tanıtım yazısı, makale yazarak backlink almak sizin için daha faydalı olacaktır.

404 hata sayfasının çok fazla olması nedir ?

Oluşturduğunuz sayfaları kesinlikle silmeyiniz. Ya oluşturmayın yada silmeyin. Kararınızı başta peşin peşin verin. Google Search Console’da hata sayfalarını görüntüleyerek düzeltebilirsiniz.

Sitenizin banlı olup olmadığını aşağıdaki adresten sorgulayabilirsiniz.

Wmaraci Google Ban Kontrol

Çok daha fazlası için abone olmayı unutmayınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir